Propozycja pielgrzymki do Sanktuariów wschodniej Polski (7 dni - autokar)
Dzień 1
Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 13:00 i następnie przejazd na nocleg w okolice Lublina.
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Radecznicy – pierwszego w Polsce miejsca związanego z objawieniami św. Antoniego Padewskiego. W objawieniach, które miały miejsce już w XVII w., Św. Antonii prosił o wybudowanie sanktuarium ku jego czci - jednocześnie zapewniając o licznych łaskach, których doświadczą przybywający tu pielgrzymi. Dalej tego dnia udamy się do Krasnobrodu. Znajduje się tutaj Sanktuarium i dawny klasztor dominikanów wraz z cudownym obrazem Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Kościół został ufundowany przez Królową Marysieńkę w podziękowaniu za uratowanie życia. W Krasnobrodzie znajduje się również tzw. Kaplica na Wodzie – miejsce związane z objawieniami Matki Bożej w XVII w. Tego dnia udamy się również do Zamościa, który jest nazywany przez wielu perłą renesansu. Wyjątkowość miasta została doceniona również przez opinię międzynarodową, gdyż miasto w 1992 r. wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wyczerpaniu programu powrót na nocleg z dnia poprzedniego.
Dzień 3
Zwiedzanie Lublina. W czasie spaceru po największym polskim mieście po wschodniej stronie Wisły zobaczymy m. in.: Zamek Lubelski (Kaplica Trójcy Świętej), rynek Starego Miasta, Archikatedra Lubelska, Bazylika pw. św. Stanisława i Klasztor oo. Dominikanów. Po zwiedzaniu Lublina udamy się do Kozłówki. Znajduje się tutaj pałac, który jest jedyną polską rezydencją arystokratyczną niezniszczoną przez armię niemiecką, radziecką ani nawet przez półwiecze komunizmu. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku. Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.
Dzień 4
Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wąwolnicy – pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycja kultu Matki Bożej w Wąwolnicy sięga prawdopodobnie okresu najazdów tatarskich na Rzeczpospolitą pod koniec XIII w. Obiektem kultu jest tutaj cudowna figurka Matki Bożej, która na terenie Sanktuarium znajduje się już ponad 700 lat. Dalej tego dnia udamy się do Kazimierza Dolnego – miasta położonego w najbardziej malowniczym punkcie przełomu Wisły przez Wyżyny Środkowopolskie. W czasie spaceru planujemy zobaczyć m.in: Zamek i Basztę, Kościół Farny pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła, Duży i Mały Rynek oraz ulicę Senatorską. Następnym punktem w programie będzie przejazd do Sandomierza, gdzie w czasie krótkiego spaceru poznamy historię miasta, które jest wpisane do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny o światowej randze. W ostatnich latach Sandomierz dodatkowo zyskał na popularności bowiem w tym mieście toczy się akcja popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Nocleg w Sandomierzu.
Dzień 5
Wyjazd w okolice Kielc do Jaskini Raj jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Trasa turystyczna o długości ok. 180 m. jest oświetlona elektrycznie i przystosowana do zwiedzania przez grupy wycieczkowe (temperatura w jaskini ok. 10 °C). Dalej udamy się do Oblęgorka, gdzie zobaczymy dworek Henryka Sienkiewicza. Był to dar narodu Polskiego dla wielkiego polskiego pisarza z okazji 25-lecia pracy literackiej w 1900 r. W 1958 r. dzieci Henryka Sienkiewicza podarowały państwu dworek, w którym niebawem powstało Muzeum Henryka Sienkiewicza. W Muzeum można podziwiać wystrój z czasów pisarza oraz ekspozycje mu poświęconą. Powrót na nocleg do Sandomierza.
Dzień 6
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Nowej Słupi znajduje się tutaj słynny „Emeryk” - klęczący pielgrzym - symbol Gór Świętokrzyskich. Stąd wyruszymy tzw. Drogą Królewską na Łysą Górę; zwiedzanie: klasztor pobenedyktyński z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów (dowolne ofiary na misje). Następnie przejazd do Kielc, gdzie w czasie zwiedzania zobaczymy m.in. Katedrę p.w. Najświętszej Maryi Panny, Pałac Biskupów Krakowskich (z zewnątrz), ogród włoski, Centrum Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej - stare kieleckie więzienie, park miejski oraz rynek. Powrót na nocleg do Sandomierza.
Dzień 7
Przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego – zakończenie pielgrzymki około godziny 14.
Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.