Pielgrzymka do Grecji (9 dni - autokar i prom)
Dzień 1
5.00 – zbiórka uczestników i następnie wyjazd do Pordenone, gdzie spędzimy pierwszą noc na trasie naszego wyjazdu.
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Wenecji, gdzie nastąpi zakwaterowanie na promie (kabiny 4-osobowe). O godzinie 12.00 nastąpi wypłynięcie do Grecji. Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek( na promie).
Dzień 3
Około godziny 15.00 przypłyniecie do Igumenitsy i przejazd do Kalambaki na nocleg.
Dzień 4
Kalambaka to miejsce określane jako jeden z 7 cudów świata. To właśnie tam na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane jest przez Greków "Wiszącymi Klasztorami". Będziemy mieli możliwość odwiedzenia przynajmniej jednego z tych Klasztorów Wszystkie meteory (klasztory) robią niesamowite wrażenie - zarówno z zewnątrz, w otoczeniu skał - jak i we wnętrzach. Widoki na przepaście i Równinę Tesalską nie mają sobie równych. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w okolicy Salonik.
Dzień 5
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Filippi, miasta do którego Św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. W mieście tym spotykały się trzy kultury: starożytna - grecka, rzymska i bizantyjska. Filippia była pierwszą przystanią na drodze rozpowszechniania chrześcijaństwa w Europie. Z Filippi udamy się do Salonik. Miasto to zostało założone w latach 316 - 315 p.n.e. przez króla Macedonii Kassandrosa, który nadał mu imię swej narzeczonej, Salonike. W mieście zobaczymy między innymi dzielnicę Kástra, która położona jest na wzgórzu za nowoczesną szachownicą ulic. Właśnie tam usytuowane są tureckie budowle i zaułki oraz nieco późniejsze greckie domy w stylu art déco, którym udało się uniknąć zakusów budowniczych z lat 50. Osoby rozmiłowane w bizantyjskich zabytkach znajdą tu także mnóstwo kościołów budowanych od czasów rzymskich do XV w. Zobaczymy także najsłynniejszy obiekt miasta, stojącą na nabrzeżu - Białą Wieżę. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Larisy.
Dzień 6
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Stolicy Grecji. W Atenach zobaczymy między innymi Akropol, Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Stadion Olimpijski, zmianę warty oraz starą dziewiętnastowieczną część – Plakę, zachwycającą mieszanką stylów neoklasycystycznych i greckich w architekturze oraz licznymi sklepikami i tawernami. Tego dnia nocować będziemy w Atenach.
Dzień 7
Rano, po śniadaniu wyjazd na tak zwaną Argolidę. W czasie naszego objazdu zobaczymy Starożytny Korynt. W latach 51-52 n.e. Św. Paweł spędził w tym miejscu 18 miesięcy, próbując wpłynąć na zmianę obyczajów mieszkańców. W średniowieczu starożytny koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji, obleganą przez coraz to nowe zastępy najeźdźców, uznających to miejsce za bramę do Peloponezu. Do dziś Akrokorynt otaczają starożytne mury o długości 2 km. Tego dnia zobaczymy również Mykeny. Znajdziemy tam ogromne, świetnie zachowane budowle sprzed ponad 3 tysięcy lat i... unoszący się duch Homera. Polacy mogą dodać do tego narodową nutkę - to właśnie dokładnie o tym miejscu pisał nasz wieszcz Słowacki w "Grobie Agamemnona" (z Myken pochodzili homeryccy bohaterowie, wojowniczy Achajowie opisani w Iliadzie). Tego dnia odwiedzimy jeszcze Epidauros ze swoim wspaniałym, olbrzymim i doskonale zachowanym amfiteatrem na 14.000 widzów. Wciśnięty malowniczo w zbocze wzgórza, obiekt ten posiada niesamowitą akustykę. Nawet z najwyższych rzędów widowni znakomicie słychać cichą rozmowę, a nawet szepty ze sceny i orchestry. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na przeprawę promową do Patry.
Dzień 8
Dzień w całości przeznaczony na wypoczynek na promie.
Dzień 9
Około 8.30 dopłynięcie do Wenecji. W „Mieście na Wodzie” przepłyniemy stateczkiem na Wybrzeże Słowiańskie, skąd udamy się na Pl. Św. Marka, gdzie będziemy podziwiać między innymi Bazylikę Św. Marka oraz Pałac Dożów Weneckich. Z Placu Św. Marka udamy się na spacer uliczkami Wenecji, w czasie którego zobaczymy jeden z bardziej znanych mostów świata – Most Rialto. Po pobycie w Wenecji powrót do Pogorzeli.