Pielgrzymkado Sanktuariów południowo-wschodniej Polski - Bieszczady (8 dni)
Dzień 1
Wyjazd do Krakowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Sanktuarium zostało erygowane w 2011 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza w ramach Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Po pobycie w Sanktuarium przejazd do Tuchowa - zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W kościele, którym opiekuje się zakon redemptorystów, znajduje się od ponad 400-stu lat cudowny obraz łaskami słynący. Po wyczerpaniu programu przejazd na nocleg do Domu Pielgrzyma w Dębowcu.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu (często nazywanym Polskim La Salette) - msza św. i pobyt na dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium. Po zrealizowaniu programu przejazd do Sanktuarium św. Jana z Dukli. W kościele bernardynów znajduje się kaplica, w której przechowywane są relikwie tego świętego. Następnie udamy się do Soliny, by wraz z miejscowym przewodnikiem zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie, w którym jest zgromadzonych ponad 100 obiektów, prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Zakwaterowanie w okolicach Jeziora Solińskiego, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Myczkowa, gdzie będziemy mogli poznać bliżej społeczność Bojków w muzeum regionalnym poświęconym im. Z Myczkowa udamy się do najsłynniejszej miejscowości leżącej nad Jeziorem Solińskim – Polańczyka. Znajduje się tutaj wspaniały punkt widokowy jak i Sanktuarium Matki Pięknej Miłości. Tego dnia jest również przewidziany czas na zjedzenie pstrąga jak i zakup lokalnych ziół. Następnie wyjazd do Soliny, gdzie w godzinach popołudniowych odbędziemy rejs statkiem po Zalewie Solińskim, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju. Po rejsie będzie możliwość wejścia na zaporę, aby z bliska zobaczyć jej ogrom. Na zakończenie dnia udamy się do miejscowości Myczkowce, gdzie podziwiać będziemy mogli Ogród Biblijny oraz Ekumeniczny. Ogrody znajdują się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego Caritas i powstały z myślą o pielgrzymach odwiedzających Bieszczady.
Dzień 4
Z ośrodka udamy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową nazywaną „bieszczadzką ciuchcią”. W czasie podróży z Majdanu do Balnicy będziemy mogli z pociągu podziwiać piękno przyrody. Aby w pełni poczuć klimat Bieszczad, tego dnia również udamy się w głąb Bieszczadzkiego Parku Narodowego – odbędziemy krótki spacer szlakiem do schroniska pod Małą Rawką. Mała Rawka jest jednym z bardziej znanych szczytów bieszczadzkich i wznosi się ona na wysokość 1272 m. n.p.m. Po pobycie w schronisku udamy się do Smolnika. W miejscowości tej znajduje się jedyna w Bieszczadach cerkiew pobudowana w stylu Bojkowskim. Dziś cerkiew jest kościołem katolickim, w którym w miarę możliwości, będziemy uczestniczyć we mszy świętej. Ostatnim punktem w programie na ten dzień będzie wizyta w Jasieniu, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej.
Dzień 5
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Następnie udamy się do Przemyśla – wraz z przewodnikiem zwiedzimy to tajemnicze miasto leżące na wschodnich kresach Polski. Przemyśl to przepiękne, stare miasto, którego historia sięga VII wieku. W drodze powrotnej do ośrodka zatrzymamy się jeszcze w Krasiczynie. W tej małej wiosce znajduje się zabytek na skalę światową – podziwiać można zamek uważany za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd wozami traperskimi do cudownego źródełka w Zwierzyniu. Do tego miejsca przybywają wierni już od ponad 150 lat z wiarą, że woda z tego źródła ich uleczy. Na przestrzeni lat zgromadzono wiele świadectw cudownych uzdrowień. Następnie przejazd autokarem do Bezmiechowa, gdzie będziemy mogli podziwiać pokaz ptaków drapieżnych, szybowisko oraz hangary. Tego dnia będziemy mieli również okazję z bliska przyjrzeć się ruinom zamku w Sobieniu. Warownia w tym miejscu stała już na przełomie XIV i XV wieku i za zadanie miała bronić doliny rzeki San. Wzgórze zamkowe stanowi również ciekawy obiekt przyrodniczy. Od 1970 roku istnieje tu rezerwat "Góra Sobień". W tym dniu zaplanowany jest również pobyt w bacówce, gdzie będziemy mieli możliwość zakupienia regionalnych serów.
Dzień 7
Rano wyjazd do Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Na terenie sanktuarium będziemy uczestniczyć we mszy świętej jak również będzie możliwość uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej w czasie której będziemy podziwiać wspaniałe rzeźby bieszczadzkich rzemieślników. W Zagórzu zwiedzimy również ruiny klasztoru karmelitów. Następnie udamy się do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał Stefan Wyszyński był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można miedzy innymi pokój Prymasa jak i przedmioty których używał. W tym dniu istnieje również możliwość zwiedzenia jednej z cerkwi prawosławnych leżącej na terenie Bieszczad.
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Łańcuta, zwiedzanie Zamku Potockich z miejscowym przewodnikiem. Następnie wyjazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Po realizacji programu przejazd powrotny na miejsce zbiórki z dnia pierwszego.