AnDa - biuro turystyczne | 63-910 Miejska Górka, Rynek 25 | tel: +48 608 300 462 | e-mail: anda@hot.pl

Pielgrzymka śladami św. Pawła w Grecji (11 dni)


Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki, a następnie wyjazd do Ołomuńca – Msza św. Nocleg w okolicy Graz.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Maryjnego Marija Bistrica. Marija Bistrica - to niewielka miejscowość w Chorwacji, położona w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Znajduje się tam najważniejsze narodowe Sanktuarium Maryjne, które określane bywa przez samych Chorwatów "chorwacką Częstochową". Obiektem kultu jest XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w okolice Salonik na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik - drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zobaczymy między innymi: Białą Wieżę, pozostałości po 8 km długości murach miejskich, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r. Przewidziany jest także czas wolny na kawę po którym nastąpi przejazd do Kalambaki. Kalambaka to miejsce określane jako jeden z 7 cudów świata. To właśnie tam na słupach skalnych sięgających ok. 600 m n.p.m. średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Mistyczne, znane z ascezy i modlitwy miejsce w Grecji, nazywane jest przez Greków "Wiszącymi Klasztorami". Planowany jest tam przejazd drogą między Monastyrami. Klasztory te są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku Grecji. Odwiedzając dwa, spośród sześciu czynnych klasztorów, będzie można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swoim ogromem i pięknem. W programie oprócz zwiedzania klasztorów przewidziany jest pobyt w wytwórni ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Delf – miejsca kultu Apollina i słynnej wyroczni. Będziemy mogli zwiedzić ruiny Świętego Kręgu Apollina, Świętą Drogę, Skarbiec i Teatr. Na nocleg i obiadokolację udamy się do Tolo. Tolo to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona nad Zatoką Argolidzką na Peloponezie. Czysta woda, słoneczne, piaszczyste plaże i egzotyczna roślinność uprzyjemniają wypoczynek. Wieczorem zapraszają wczasowiczów liczne kawiarnie, restauracje i dyskoteki.

Dzień 6

Wypoczynek w Tolo. 

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Myken – miejsca najcenniejszych wykopalisk archeologicznych, a następnie dojazd do Epidauros gdzie poznamy imponujący amfiteatr. W godzinach popołudniowych czas wolny w Tolo. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu pakowanie bagaży i następnie przejazd do Koryntu w którym w latach 51 ,52 n.e. św. Paweł spędził 18 miesięcy. W średniowieczu koryncki akropol stał się jedną z najpotężniejszych twierdz w Grecji (w miarę możliwości czasowych, za dodatkową opłatą jest możliwy wjazd autokarem na punkt panoramiczny). Wyjeżdżając z Korytu do Aten zatrzymamy się przy moście przerzuconym nad Kanałem Korynckim. Budowę tego kanału ukończono w 1893 roku. W Atenach zobaczymy: Marmurowy Stadion na którym odbyło się otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej jak również odbyła się ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku, wzgórze Akropolu, ze świątynią poświęconą bogini Atenie – Partenonie i Areopagiem - skałą na której św. Paweł przemawiał do Greków. Zobaczymy także Starożytną Agorę, Rzymskie Forum oraz najstarszą dzielnicy miasta - Plakę. Nocleg w Atenach.

Dzień 9

Po śniadaniu wycieczka na Masyw Olimpu - siedziby 12 bogów olimpijskich. Najwyższa, najbardziej magiczna i urzekająca góra Grecji, porośnięta dziką roślinnością nie ma sobie równej w całym kraju. Olimp to masyw o długości 28 km i szerokości 25 km, uwieńczony aż ośmioma szczytami, z których najwyższy Mitikas (w tłumaczeniu na język polski - nos) liczy 2917 m n.p.m. W czasach starożytnych był on uważany za siedzibę bogów, z których najważniejszym był Zeus. Olimp, otoczony aurą tajemniczości, był niedostępny dla śmiertelników, którzy, chcąc sobie zjednać przychylność bogów, składali swoje dary na sąsiednich szczytach - Stefanim (2909 m) i Skalii (2866 m). Mimo upływu lat jego tajemniczość nie przeminęła, a zjawiska atmosferyczne pozwalają odczuć ducha czasów antycznych. Szczyt Olimpu, doskonale widoczny rano, wieczorem ukrywa się za mgłą, która jest wynikiem cyrkulacji powietrza. W czasie wycieczki dojazd autokarem w okolice schroniska Stravros na wysokości 944 m n.p.m., skąd rozciąga się piękny widok na Riwierę Olimpijską. Nocleg w okolicach Salonik.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd na Węgry. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg w Budapeszcie. Tego dnia z uwagi na późny dojazd do Budapesztu przewidziana jest obiadokolacja na terenie Serbii.

Dzień 11

Śniadanie, następnie udamy się na Mszę św. w Budapeszcie. Czas wolny na deptaku Vaci, wjazd na górę Gelerta i po obejrzeniu panoramy około godziny 13.00 wyjazd do Kraju. 

Miejsca, które zobaczysz podczas tej podrózy


 

Aby otrzymywać najświeższe informacje o wyjazdach podaj

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]