Pielgrzymka do Czech i Austrii (6 dni - autokar)
Dzień 1
Zbiórka uczestników a następnie wyjazd do Wrocławia. Nasz pobyt w Stolicy Dolnego Śląska rozpoczniemy od Ostrowa Tumskiego – najstarszej części miasta, otoczonej wodami Odry, mieszczącej wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowane po wojennych zniszczeniach: gotycka katedra św. Jana Chrzciciela (Matka kościołów śląskich, jej historia zaczyna się od zjazdu gnieźnieńskiego, kiedy to w 1000 roku utworzono biskupstwo wrocławskie obok krakowskiego i kołobrzeskiego) oraz kościół Świętego Krzyża. Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, będące najstarszą, zachowującą ciągłość historyczną placówką muzealną we Wrocławiu. Wśród eksponatów znaleźć możemy Księgę henrykowską z XIII–XIV wieku z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Odwiedzimy także Wrocławski Rynek, który ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Na Rynku zobaczymy między innymi późnogotycki Ratusz z 66-metrową wieżą oraz otaczające Rynek kamienice ufundowane przez wrocławskich patrycjuszy. Po pobycie we Wrocławiu przejazd do Barda Śląskiego, gdzie znajduje się Metropolitalne Sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej. W sanktuarium, nad którym opiekę sprawują Redemptoryści, przechowywana jest cudowna figurka Matki Bożej, której datę powstania niektórzy historycy szacują nawet na początek XI w. Czyni to bardzką figurkę najstarszym drewnianym zabytkiem rzeźby romańskiej w Polsce. Nocleg w rejonie Kotliny Kłodzkiej.
Dzień 2
Przejazd do Ołomuńca, miasta które od wieków należało do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego. W mieście tym udamy się na Rynek, gdzie znajduje się najznamienitszy zabytek Ołomuńca – Kolumna Trójcy Przenajświętszej. Jest ona największym skupiskiem rzeźb barokowych w ramach jednej struktury w Europie środkowej. W czasie naszego spaceru po tym pięknym mieście odwiedzimy Kaplicę św. Jana Sarkandra wybudowaną na miejscu dawnego więzienia, w którym w 1620 r. był on przetrzymywany i torturowany. Większość relikwii i czaszka Świętego znajduje się w Katedrze ołomunieckiej, którą także nawiedzimy. Przed udaniem się na nocleg w okolice Ołomuńca odwiedzimy jeszcze Świętą Górę (Svatý Kopeček) - miejsce pielgrzymek, od setek lat nierozerwalnie związane z krajobrazem okolicy. Monumentalny barokowy kompleks zbudowano w miejscu, gdzie zgodnie z tradycją przed ołomunieckim kupcem pojawiała się Matka Boska. Świątynię tą w czasie swej wizyty papież Jan Paweł II wyniósł do rangi bazyliki mniejszej. Po opuszczeniu Ołomuńca przejedziemy do Brna. Stolica Moraw jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej. W czasie naszego pobytu w Brnie zobaczymy między innymi dominującą nad miastem gotycką Katedrę św. Pawła i Piotra oraz wznoszącą się naprzeciwko twierdzę Spielberg (Špilberk), w której mieściło się ciężkie więzienie. Nocleg w okolicy Brna.
Dzień 3
Dzień przeznaczony na pobyt w Wiedniu. W Stolicy Austrii zobaczymy między innymi Schonbrunn - letnią rezydencję cesarską (z zew.). Pałac ten został wzniesiony w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I. Obecny, barokowy wystrój został mu nadany w czasie panowania Marii Teresy - żółty kolor, na który została pomalowana elewacja, był jej ulubionym. W czasie naszego pobytu w stolicy Austrii odbędziemy także spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie znajduje się miedzy innymi: Katedra Św. Szczepana, Opera Wiedeńska oraz Hofburg - rezydencja cesarska. Będąc w Wiedniu udamy się także na Kahlenberg, gdzie zobaczymy Kościół św. Józefa. Na nocleg udamy się do Mariazell.
Dzień 4
Pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Maria Zell. Początki tego Sanktuarium sięgają 1157 r., kiedy to mnich benedyktyński Magnus udał się w tę górzystą okolicę, aby rozpocząć pracę duszpasterską wśród miejscowej ludności. Na drogę wziął ze sobą wyrzeźbioną w drewnie lipowym figurkę Maryi. Wieczorem 21 grudnia 1157 r. zmęczonemu mnichowi zagrodził drogę olbrzymi głaz. Magnus zwrócił się do Maryi o pomoc i wnet kamień rozłupał się na kawałki, czyniąc drogę wolną. Uznając to miejsce za cudowne, mnich umieścił statuetkę Maryi w pniu drzewa i zbudował tam dodatkowo drewnianą kapliczkę przypominającą celę zakonną (zelle). Od nazwy Maria in der Zelle (Maria w celi) powstała obecna nazwa miejscowości Mariazell. W dalszej części dnia przejedziemy do miejscowości Sankt Florian, miejsca, w którym został pochowany Św. Florian, patron strażaków. Nawiedzimy powstały w tym miejscu kościół oraz klasztor. Po mszy św. przewidziany jest około 2 godzinny czas do własnej dyspozycji na indywidualne zwiedzenie Opactwa lub spożycie posiłku w restauracji tam się znajdującej. Z Sankt Florian udamy się na nocleg w okolice Pragi.
Dzień 5
Dzień ten w całości jest przeznaczymy na zwiedzanie Stolicy Czech. Już od ponad dziesięciu wieków, ulokowana w dolinie Wełtawy, Praga jest nie tylko magicznym miastem mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościelnych, ale również europejską metropolią. W czasie naszego pobytu w tym Mieście zobaczymy między innymi: Klasztor Strahowski, Pogorzelec oraz Loretę, przejdziemy przez Plac Hradczański i wejdziemy na teren Zamku Praskiego (Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka oraz Stare Schody). Będziemy podziwiać Ogród Wallensteina i przejdziemy mostem Karola na Rynek Starego Miasta. W czasie spaceru zobaczymy także Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanów oraz Plac Wacława. Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do Świdnicy. Miejscowość słynie z Kościoła Pokoju, który został pobudowany w XVII w. na mocy porozumień traktatu westfalskiego kończącego wojnę trzydziestoletnią. Zostały wówczas wybudowane trzy kościoły, z których do naszych czasów zachowały się jedynie dwa. Ich budowa była jednakże ograniczona różnymi warunkami jak np. bryła budynku nie mogła przypominać kościoła czy też wszelkie prace budowlane nie mogły przekroczyć roku. Z uwagi na swoja unikatowość Kościół Pokoju w Świdnicy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W drodze na miejsce zbiórki z dnia pierwszego zatrzymamy się jeszcze w Trzebnicy w Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej. To właśnie w tym kościele została pochowana żona Henryka I Brodatego, która za życia pobudowała na terenie Śląska ponad 20 kościołów z własnej fundacji. Zmarła w 1243 roku w opinii świętości. Przez wiernych w Polsce często jest traktowana na równi z patronami Polski.